Contacts

Адреса: вулиця Миколи Шепелєва, 3, Київ

Час роботи: з 8:30 до 17:00

Телефон: 095 327 7970, 067 180 3196 - приймальна комісія, 067 181 7652 - приймальня директора, 067 181 0104 - відділ кадрів

E-mail: buro@kvpubd.kiev.ua

Німецько-український проєкт

 

02 березня 2021 року було продовжено підготовку викладачів теоретичної підготовки та майстрів виробничого навчання до професії "Оформлювач вітрин, приміщень і будівель"

В будівельній галузі України зростає попит на кваліфікованих фахівців для виконання будівельних робіт і управління будівельним виробництвом. Дедалі частіше висуваються вимоги, щоб знання та якість робіт наближалися до прийнятих у Західній Європі рівнів і стандартів.

Модернізація та доведення змісту професійного навчання до потрібного рівня необхідна для того, щоб піднести рівень професійної освіти та зміцнити конкурентну здатність українських будівельників.

Київське вище професійне училище будівництва і дизайну  з 2014 року рухається у напрямку модернізації освіти у галузі «Будівельні, монтажні і ремонтно-будівельні роботи».

У жовтні 2014 року працівники училища, на чолі з директором Георгієм Алексенком, прийняли участь у стартовому семінарі, який проходив у м. Львові, з метою реалізації німецько-українського проєкту з Фондом Ебергарда Шьока «Модернізація освіти за професією «Маляр».

В рамках семінару було підписано Договір про співпрацю керівником проекту, з німецької сторони, директором фонду ім. Е. Щьока Петером Мьоллером та директором Київського вищого професійного училища  будівництва і дизайну, з української сторони, Георгієм Алексенком. Разом з тим учасники семінару ознайомились з модульним рамковим навчальним планом, який представляли фахові менеджери проекту Гергард Блессінг та Олег Павлюк. Роботу учасників семінару координував віце-президент громадської організації «Фонд підтримки будівельної галузі» Торальф Вайзе.

Метою Німецько-Українського Пілотного проєкту є модернізація, на базі Київського вищого професійного училища будівництва і дизайну, професії «Маляр, реставратор декоративно-художніх фарбувань» і  підняття цієї професії до рівня західноєвропейських стандартів та її апробація.

На початковому етапі проєкту головним завданням було: модернізувати кабінети спеціальних дисциплін, лабораторії; розробити та погодити навчальний план і освітні програми.

16 жовтня 2015 р. у закладі освіти відбулося відкриття та презентація матеріально-технічної бази за професією «Маляр, реставратор декоративно-художніх фарбувань», а саме було представлено – кабінет «Технологій малярних та реставраційних робіт», лабораторії «Технології реставраційних робіт», «Технології малярних робіт», «Матеріалознавства будівельного виробництва». Разом з тим для учнів створені душові кабіни та гардероб з індивідуальними шафами.

На заході були присутні:Хобзей Павло Кузьмович – заступник міністра Міністерства освіти і науки України; Фіданян Олена Григорівна – директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту; Супрун В’ячеслав Васильович – директор Департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України; представники Федерації роботодавців України – Колишко Радіон Анатолійович та Колесникова Олена Валеріївна; директор ДП «КАПАРОЛ УКРАЇНА» – Зможний Павло Леонідович; представники Фонду Ебергарда Шьока – Петер Мьоллер та Торальф Вайзе та інші. Усі охочі отримали можливість спробувати себе в ролі малярів, реставраторів на майстер-класах та дізнатися про західноєвропейські технології й сучасні будівельні матеріали. Гості були приємно вражені надсучасними аудиторіями та лабораторіями.

У кабінетах спеціальних дисциплін вивчають теоретичні основи сучасної технології, необхідні для оволодіння професією.

У лабораторіях учні груп за професією «Маляр, реставратор декоративно-художніх фарбувань» під час уроків виробничого навчання відпрацьовують практичні вміння і навики,  виконують тренувальні вправи на навчальних стендах та спеціальних коях – це індивідуальні робочі місця учнів.

Також лабораторії забезпечені робочими місцями майстра та власними інструментальним та складським приміщеннями. Заклад освіти в повній мірі забезпечує учнів спецодягом, первинним робочим інструментом та матеріалами.

Експериментальні навчальні програми зорієнтовані на українські потреби, ринкові спостереження та дослідження. Відповідно до освітніх програм учні вивчають 12 модулів. Після вивчення кожного модуля учні проходять проміжну атестацію, яка включає як теоретичну так  і практичну частину.

ПЕРША КВАЛІФІКАЦІЙНА АТЕСТАЦІЯ УЧНІВ

27 та 28 жовтня 2016 року проходила перша проміжна кваліфікаційна атестація учнів. Оцінювання рівня професійної кваліфікації учнів за Модулями № 1, 2, 3 здійснювали фахові менеджери Гергард Блессінг та Наталія Головата, віце-президент громадської  організації «Фонд підтримки будівельної галузі» Торальф Вайзе, незалежний експерт – викладач Львівського ВП художнього училища Тамара Федечко, а також педагогічні  працівники Київського вищого професійного училища будівництва і дизайну викладач Наталія Малець та майстер в/н Тетяна Шимко.

МУЛЬТИПЛІКАЦІЯ ДОСВІДУ З УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОФЕСІЇ «МАЛЯР, РЕСТАВРАТОР ДЕКОРАТИВНО-ХУДОЖНІХФАРБУВАНЬ» НА БАЗІ ДНЗ «ЛЬВІВСЬКОГО ВИЩОГО ПРОФЕСІЙНОГО ХУДОЖНЬОГО УЧИЛИЩА»

Двічі на рік для педагогічних працівників за професією «Маляр, реставратор декоративно-художніх фарбувань» проводяться семінари-практикуми з удосконалення знань і вмінь, за участю німецьких партнерів. Завдання семінарів – оволодіння теоретичними та практичними знаннями та вміннями, передбаченими Модулями узгодженої програми за професією «Маляр, реставратор декоративно-художніх фарбувань». Колеги нашого закладу освіти під керівництвом та чіткою координацією навчання менеджера проєкту Ґергарда Блессінга, асистента менеджера проєкту Гізели Блессінг, викладача спецдисциплін та відповідальної за мультиплікаційні навчальні заходи Тамари Борисівни Федечко, удосконалюють знання з кольорового опорядження, виготовлення гіпсокартонної конструкції, підготовки основи до опорядження, виготовлення шаблонів, опорядження карнизами, шпалерами та декоративними техніками, утеплення фасадів тощо. Викладачі та майстри виробничого навчання після завершення практичних семінарів, отримують сертифікати про проходження курсу.

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ НАВЧАЛЬНОГО ЦЕНТРУ «CAPAROL»

Педагоги та учні нашого закладу освіти також мають можливість свої знання удосконалити під час проведення майстер-класів, семінарів представниками Навчального центру «Caparol», де учасники знайомляться з сучасними матеріалами, технологіями, які використовуються для опорядження інтер’єру приміщень, будівель, споруд, а також навчаються  застосовувати технічні засоби нанесення декоративних штукатурок на стіни і стелю. Учні мали змогу поспілкуватися та отримати настанови від кваліфікованих фахівців про специфіку функціонування матеріалів торгової марки «Caparol». Усі задіяні педагогічні працівники та учні по завершенню навчання отримали сертифікати за успішне проходження курсу «Сapadekor. Натхнення. Вишуканість. Індивідуальність».

У червні 2019 відбувся перший випуск групи за професією «Маляр, реставратор декоративно-художніх фарбувань». Після завершення навчання учні отримали Дипломи кваліфікованого робітника та німецькі сертифікати, але цьому передувала випускна кваліфікаційна атестація, де учні повинні були виконати дипломну роботу та її презентувати. Дипломна робота складалась із двох частин: теоретичної – розробка презентації, та практична – оздоблення КОЇ згідно завдання. Кожен учень мав визначитися із архітектурним стилем, виконати розрахунок та підбір інструментів та матеріалів, показати свої вміння виконувати імітаційні техніки, поєднання різних матеріалів для оздоблення поверхні.

Результатом такого нового, зорієнтованого на західноєвропейські стандарти освітнього процесу є фахівець широкого профілю, який володіє усіма необхідними ремісничими здібностями та технологічними знаннями у будівельній галузі, а також можливість після отримання освітньо-кваліфікаційного рівня «фаховий молодший бакалавр» виконувати керівні функції під час виконання будівельних робіт, керувати малим та середнім підприємством відповідного профілю.